15 Ocak 2013 Salı

Karelaj-Mozaik Battaniye hazırlama

Cümleye karelaj diye başlayınca piksel ,çözünürlük,grid konuları ve argcis programı gozümün önünde belirdi.Çok saçma değil mi ama ??

Bencede bir an evvel onları unutup battaniyeye geri dönüyorum.Kış aylarında sizde benim gibi battaniye içinde keyif çatmayı seviyorsanız bu fikir tam size göre.Yanında missss gibi de taze sıkılmış mandalina suyu ,evin içinde tatlı bir sıcaklık , rahat bir kanepe,üzerinde sıcacık battaniyen ve kucağında laptobun.Değme keyfime moduna girmez mi insan.Girer arkadaş kaçışı yok.

Bu tatlı macera için öncelikle battaniyemizi hazırlayalım.Evdeki eski kazaklardan ya da farklı renkteki polarlardan hazırlayabileceğiniz battaniye için kare kesilmiş bir kartona yani şablona ihtiyacınız olacak.İstediğiniz boyutta kareleri kesip elde ya da makinada dikip ,birleştirin ve kenarlarına dekoratif dikiş yapın.İşte battaniyeniz hazır.

Fikir bana ait değil ama şahane bir fikir olunca paylaşmak istedim.

Yapım Aşamaları;

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yazar Hakkında

authorYazar 20 yılı aşkındır bu ne biçim bir hayat sorusunu kendine sormakta ne yazık ki hala cevap bulamamaktadır. Yazarın bu blogu kurmadaki amacı hayatındaki değişim ve gelişimleri gözlemektir. (Henüz bir değişim gözlenmedi ) Tabi bu arada okuyanların içini daha fazla karartmamak adına alışveriş, diy ve eglence paylaşımları ile bloga renk katmayı amaçlamaktadır.İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *