9 Ocak 2013 Çarşamba

Ve kürk yaka biter...

Malzemelere dair postu yazmamın üzerinden yaklaşık üç saat geçti ve kürk yakam hazır.

Yapım aşamalarını fotoğraflamadım çünkü zaten çekim kalitesi kötü hiç bulaşmamak en iyisiydi.Öncelikle işe kalıp seçimiyle başladım daha önce verdiğim yaka şablonlarından birini seçtim (aşağıda yine vereceğim) Ardından kumaş katında kalıbı çizdim.Yalnız yaka kürk olunca ensiz gelmesin diye kalıbı 1 cm dışarıdan büyüttüm.Siz orjinal boyutlarıda kullanabilirsiniz.Tekrar belirtiyorum kalıbı kumaş katında çizip kestim.

Kumaşımız feci halde tüy attığından 1.5 mm dikiş kalınlığında sürfile yaptım.Altına extra bir astar koymadım (aslında muntazam olsun diye koymuştum ama kumaşı marullandırınca kesip temizledim.

En son olarak yoğun buhar ayarında hafifçe ütü yaptım (tersinden) ve üstünü süsledim.Sonuç olarak hem eğlendim hem güzel bir yaka sahibi oldum daha ne olsun...Kalıp; Kalıbın kumaş katı back center yazan bölüm arkadaşlar. Karışıklık olmasın :))


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yazar Hakkında

authorYazar 20 yılı aşkındır bu ne biçim bir hayat sorusunu kendine sormakta ne yazık ki hala cevap bulamamaktadır. Yazarın bu blogu kurmadaki amacı hayatındaki değişim ve gelişimleri gözlemektir. (Henüz bir değişim gözlenmedi ) Tabi bu arada okuyanların içini daha fazla karartmamak adına alışveriş, diy ve eglence paylaşımları ile bloga renk katmayı amaçlamaktadır.İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *